Szagú parazita
A hüvelyváladékot a hüvelyben, illetve a méhnyaknál található mirigyek termelik.

Mennyisége, színe, állaga folyamatosan változik a hormonális ciklusnak megfelelően a váladék megfigyelésével általában jól meghatározható, hogy éppen mennyire termékeny időszakban vagyunkde egyénenként is eltérhet.
Hüvelyváladék: mire figyeljünk?
Tekse István, szülész-nőgyógyász A hüvelygyulladás a női szervezet egyik leggyakoribb megbetegedése, ami fiatal és idősebb életkorban egyaránt kialakulhat. A kellemetlen tünetekkel járó betegség hátterében számos ok állhat, megfelelő kezelése elengedhetetlen. Mi okozza, melyek a tünetei és hogyan kezelhető?
A váladéknak emellett fontos egészségmegőrző szerepe is van, mert annak ürülésével az elhalt hámsejtek és a kórokozók is kikerülnek a szagú parazita.
Azonban a váladék szagának, mennyiségének vagy állagának megváltozása a hüvely egészséges baktériumflórájának zavarára, vagyis valamilyen betegségre vagy irritációra utal.
Hüvelygyulladás Hüvelygyulladás A hüvely öntisztuló rendszer, ezért általában nem igényel kimosást, tisztítást. Az orvosok általában nem támogatják a zuhanyzását, mivel ez megváltoztathatja az egészséges hüvely flóra összetételét. A hüvely kémhatása a tejsavhoz hasonló, amit az itt szimbiózisban élő mikroorganizmusok, vagyis a flóra biztosít.
A váladék megváltozása mellett egyéb tünetek is jelentkezhetnek, leggyakrabban viszketés vagy égő érzés, a közösülés közben jelentkező fájdalom, vagy gyakori vizelési inger. Érdemes azonban megjegyezni, hogy esetenként akkor sem jelentkeznek tünetek, ha a fertőzés már kialakult a szervezetben.

Kóros hüvelyváladék A váladék kórossá válását okozhatja bakteriális fertőzés a hüvelyben található káros baktériumok elszaporodása vagy szexuális úton terjedő betegségek, például a gonorrhea vagy a chlamydiaparazita okozta fertőzés trichomoniasisvagy gombás fertőzés is. Bizonyos gyógyszerek, például az antibiotikumok, szteroidok vagy fogamzásgátló tabletták megnövelhetik a hüvelyi fertőzések megjelenésének rizikóját, de a nem megfelelő higiénia szagú parazita a rosszul megválasztott fehérnemű is befolyásolhatja a hüvelyváladék megváltozását.

Ha intim egészségünkről van szó, a tejsav a legjobb barátunk. Olvassa el, miért!
Általában a hüvelyváladék jellemzői árulkodhatnak a háttérben meghúzódó betegségről. A bakteriális vaginózis esetén a váladék híg, nagy mennyiségű és szürkés árnyalatú, a szaga kellemetlen, halszagra emlékeztető.
Mind a parazita élősködés, mind a parazita együttélés lényege a táplálékszerzés és a fajfenntartás biztosítása. A tényleges parazitizmus és az együttélés között sokszor nem élesek a határok, előfordul, hogy esetenként valódi parazitaként léphet elő, az egyébként szimbiózisban élő egyik faj.
A trichomoniasis nevű parazitafertőzés hatására a hüvelyváladék "habos", sárgás vagy zöldes színű lesz, erős, kellemetlen szaggal. A gonorrhea általában sárgás színű váladékkal és erős viszketéssel, égő érzéssel jár együtt.

A hüvely gombás fertőzése rendkívül gyakori, és igen jellegzetes tünetekkel jár együtt: a hüvelyváladék sűrű, fehér, darabos, túróra emlékeztető, szagtalan, de viszketés és kellemetlen, égő érzés társulhat mellé. Forrás: EgészségKalauz.
- Zöld tabletták férgek számára
- Hüvelygyulladás tünetei és kezelése - Debrecen Mamadoki Bt.
- Szervrendszerek a szalagféregben
- Az orvosi mikrobiológia határozott fokozati különbséget tesz az élosködo parazita és kórokozó patogén fajok között, tehát lehet parazita egy mikroorganizmus, de nem vált ki kóros elváltozást.
- Admin National Geographic Magyarország A rágcsálókon élősködő Toxoplasma gondii ügyes trükköt alkalmaz, hogy átkerüljön szaporodóhelyére, a macskákra.
- Széklet kisokos A széklet elárulja, milyen állapotban van az emésztőrendszer, de még többet is A széklet az egészség szempontjából nagyon árulkodó.
- Bakteriális vérhas[ szerkesztés ] A bakteriális vérhast a Shigella nemzetségbe tartozó négy baktériumfaj okozza.